آموزش ابزار RemoveDuplicates و FlashFill

آموزش ابزار RemoveDuplicates و FlashFill

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش ابزار RemoveDuplicates و FlashFill در اکسل

موضوع این جلسه از آموزش ،به ابزارهای RemoveDuplicates , FlashFill در اکسل اختصاص دارد . برای آشنایی با کاربرد این دو ابزار RemoveDuplicates , FlashFill کافیه این پست را مطالعه کنید .

آموزش ابزار RemoveDuplicates در اکسل

از ابزار RemoveDuplicates برای حذف داده های تکراری داخل یک محدوده استفاده میشود و برای استفاده از آن کافیه محدوده مدنظرتان را ابتدا انتخاب و سپس روی این ابزار از تب Data و گروه ابزارهای Data Tools کلیک نمایید. مشاهده میکنید که داده های تکراری حذف و در پایان یک گزارش از عملکرد به عنوان خروجی به شما نمایش میدهد که تعداد داده های تکراری و غیر تکراری را نمایش میدهد.

تصویر ابزار RemoveDuplicates در اکسل
تصویر ابزار RemoveDuplicates در اکسل

تذکر : فراموش نکنید اگر جدول داده های شما از چندین ستون تشکیل شده است ، هنگام کلیک روی این ابزار می بایست ستونی که نیاز به حذف داده های تکراری دارد را ابتدا مشخص و سپس اقدام به حذف داده های تکراری نماید .

 

آموزش ابزار FlashFill در اکسل

ابزار FlashFill را به عنوان ابزاری که دارای هوش مصنوعی و یا ابزاری که با توجه به سلول های مجاور خود قدرت تصمیم گیری پیدا میکند ،‌میتوان یاد کرد.این ابزار با توجه به داده های ردیف و ستون های مجاور خود و داده الگو اقدام به تفکیک و تکمیل محتوای سلول های انتخابی میکند.

کلید میانبر ابزار FlashFill داخل محیط اکسل برابر با Ctrl + E است که میتوانید جهت سهولت و دسترسی سریع به این ابزار استفاده نمایید و همچنین از تب Data و گروه ابزارهای Data Tools راه دیگر جهت دسترسی به این ابزار مفید است.

تصویر ابزار FlashFill در اکسل
تصویر ابزار FlashFill در اکسل

آموزش ابزار RemoveDuplicates و FlashFill جزو آموزش مقدماتی اکسل طبقه بندی گردیده است که شما عزیزان میتوانید جهت استفاده و آشنایی بیشتر با سایر ابزارهای پرکاربرد اکسل از مجموعه آموزشی اکسل مقدماتی دیدن فرمایید .