آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

به نام خدا با یک پست آموزشی دیگر با عنوان “ آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش “ خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری مباحث شیرین حسابداری هستیم .

همانطور که از عنوان این پست مشخص است در این پست طی 3 مرحله به نحوه صدور سند حسابداری فاکتورهای خرید و فروش پرداختیم که بصورت مجزا مراحل این مجموعه کوتاه آموزشی را باهم بررسی میکنیم.

قسمت اول – آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

در قسمت اول بطور کامل فاکتورهای خرید و فروشی را بررسی نمودیم که مبلغ مالیات و عوارض و یا تخفیفات در آن لحاظ نگردیده است.

قسمت دوم – آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

در قسمت دوم این مجموعه کوتاه فاکتورهای خرید و فروشی را بررسی نمودیم که مبلغ مالیات و عوارض در آن محاسبه و از مشتری دریافت گردیده است.

سوال : حساب مالیات و عوارض چه نوع حسابی و ماهیت آن چیست ؟

پاسخ : همانطور که در کلیپ آموزشی به آن اشاره شد ، حساب مالیات و عوارض یک نوع بدهی به سازمان امورمالیاتی می باشد که هنگام فروش و ارائه خدمات برای شرکت ارائه دهنده کالا و خدمات ایجاد میگردد .

حال اگر خرید کالا و دریافت خدماتی داشته باشیم که در ازای آن مالیات و عوارضی پرداخت نمودیم این اجازه را داریم که از حساب بدهی خود به سازمان امور مالیاتی کسر و ما به التفاوت آن را به حساب دارایی تحت عنوان اظهارنامه ارزش افزوده که به صورت فصلی گزارش میشود ، پرداخت کنیم.

قسمت سوم – آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش

در قسمت سوم این مجموعه کوتاه فاکتورهای خرید و فروشی را بررسی نمودیم که مبلغ مالیات و عوارض و مبلغ تخفیفات در آن لحاظ گردیده است .

نکته : عمدتا شرکت ها تخفیفاتی که بابت خرید کالا و خدمات دریافت میکنند را در حسابداری ثبت و گزارش نمیکنند .

پیشنهاد ویژه : اگر به دنبال آموزش های مرتبط با مباحث شیرین حسابداری هستید میتوانید از مطالب آموزشی زیر نیز دیدن فرمایید:

در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست مطرح و همچنین از تالارگفتمان سایت به منظور پرسش و پاسخ پیرامون پست آموزشی “ آموزش نحوه تنظیم و صدور سند حسابداری خرید و فروش “ میتوانید استفاده نمایید .