افزایش سرعت ماکروها در اکسل

افزایش سرعت ماکروها در اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

افزایش سرعت ماکروها در اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان با پست آموزشی دیگر با عنوان افزایش سرعت ماکروها در اکسل خدمت شما عزیزان و سروران گرامی هستیم. در ادامه روش های گوناگونی را در قالب پیشنهادات ارائه می کنیم که به بهینه سازی ماکروهای شما کمک بسزایی خواهد نمود.

پیشنهاد اول در خصوص بهینه سازی کدهای ماکرو، جلوگیری از بروزرسانی صفحه نمایش نرم افزار اکسل در طول اجرای ماکرو است. بدین منظور تنها کافی است در ابتدای ماکروی خود، بروزرسانی صفحه نمایش و آلارم های احتمالی را False و یا به اصطلاح غیرفعال نمایید:

البته فراموش نکنید در انتهای ماکرو مجدد تنظیمات لحاظ شده را به قبل از تغییرات برگردانید:

تنظیم محاسبات دستی در طول اجرای ماکرو نیز خالی از لطف نیست:

مجدد تاکید می کنم در انتهای ماکرو مجدد تنظیمات را به حالت قبل از تغییرات برگردانید:

پیشنهاد دیگر در خصوص بهینه سازی ماکرو، ماکرونویسی استاندارد است. به منظور درک بهتر به ماکرویی که در ادامه آورده شده است دقت نمایید:

ماکروی فوق به عنوان یک ماکروی استاندارد تلقی نمی گردد زیرا بدون نیاز به انتخاب سلول A1، مقداردهی به آن نیز امکان پذیر است:

همچنین فراموش نکنید دستورات تعریف شده ماکرونویسی نسبت به عملیاتی که توسط کاربر خلق می شوند، ارجحیت دارند. به عنوان مثال برای استفاده از اشتراک ها نیاز به خلق دستور جدید در ماکرونویسی نیست، زیرا Application.Intersect بدین منظور در دستورات ماکرونویسی تعبیه گردیده است.

در ادامه حلقه ها نیز در بهینه سازی کدهای وی بی ای تاثیر بسزایی دارند لذا سعی نمایید از نوشتن حلقه های بسیار سنگین در ماکرو خودداری کنید و حدالمقدور از جایگزین ها استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر قصد کدنویسی عملیات جستجو را مدنظر دارید سعی نمایید از توابع جستجوگر همانند VLOOKUP,MATCH و FIND به جای حلقه ها استفاده نمایید.

در پایان تبدیل کردن یک برنامه بزرگ به چندین برنامه کوچک نیز می تواند در سرعت ماکروها تاثیرگذار باشد.

امیدواریم پست آموزشی افزایش سرعت ماکروها در اکسل مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید.

پیشنهاد ما به شما