شروع ماکرونویسی(ماژول نویسی) در محیط نرم افزار اکسل

شروع ماکرونویسی(ماژول نویسی) در محیط نرم افزار اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

شروع ماکرونویسی(ماژول نویسی) در محیط نرم افزار اکسل

همانطور که مستحضر هستید شرکت مایکروسافت به منظور افزایش قابلیت های نرم افزار خود ، زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک را مکمل مجموعه خود قرار داده است که این عمل با عنوان ماکرونویسی و ماژول نویسی شهرت جهانی یافت .
از آنجایی که روز به روز مخاطبین نرم افزارهای آفیس رو به افزایش هستند بسیاری از کاربران به این زبان برنامه نویسی ( Visual Basic ) روی می آوردند تا از حداکثری امکانات نرم افزارهای آفیس بهره مند شود بطوری که از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای آفیس میتوان به نرم افزار قدرتمند اکسل اشاره نمود که ترکیب این نرم افزار با زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک ، قدرت این نرم افزار را در انجام محاسبات تا حد چشم گیری افزایش داد .

کاربردهای ماکرونویسی (ماژول نویسی)

از مهمترین کاربردهای ماکرونویسی میتوان به جلوگیری از انجام امورات تکراری ، تاکید و در ادامه انجام فعالیت هایی که نرم افزارهای آفیس خود به تنهایی قادر به انجام آن نیستند اشاره نمود .

شروع ماکرونویسی(ماژول نویسی) در محیط نرم افزار اکسل

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستند که قصد یادگیری این زبان شیرین برنامه نویسی در محیط اکسل را دارید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این پست آموزشی مارا همراه کنید.

سایت های آموزشی بسیاری وجود دارند که شما در این امر آموزش بصورت کاملا رایگان یاری میکنند :

پیشنهاد ما به شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت آموزشی Excellearn در یادگیری این زبان برنامه نویسی (ویژوال بیسیک) این است که در ابتدا یک منبع آموزشی خوب برای شروع انتخاب کنید (موارد بالا در الویت هستند) و سپس با تمرین کردن ضعف های خود را در این بخش برطرف سازید .

در ادامه چندین آموزش رایگان سایت Excellearn را باهم بررسی میکنیم .

آموزش رکورد کردن ماکرو در اکسل

همانطور که در بالا اشاره کردیم از مهمترین کاربرد ماکرونویسی میتوان به جلوگیری از انجام امورات تکراری اشاره نمود که ساده ترین روش برای اینکار استفاده از رکورد ماکرو میباشد . ( جهت آشنایی بیشتر با این بخش میتوانید پست آموزشی رکورد ماکرو را مطالعه نمایید )

کاربرد دستور Msgbox در ماکرونویسی

عبارت Msgbox مخفف کلمه Massage Box می باشد که یکی از پرکاربردترین دستورات ماکرونویسی ( وی بی ای ) محسوب میشود که با استفاده از این دستور میتوان یک پیغام را جهت راهنمایی کاربر به منظور ادامه فعالیت نمایش داد .

کاربرد دستورات Sheets در ماکرونویسی

در این کلیپ آموزشی شما با نحوه اضافه کردن صفحه (Sheet) ، انتخاب و حذف یک صفحه ( Sheet ) ، پنهان و آشکار نمودن صفحات آشنا خواهید شد که این دستورات از پرکاربردترین دستورات وی بی ای در اکسل محسوب میشوند .

کاربرد دستورات Workbooks در ماکرونویسی

شما در این کلیپ آموزشی خواهید آموخت که چگونه یک Workbook جدید ایجاد ،انتخاب و یا تغییر نام نمایید .

کاربرد دستورات Range در ماکرونویسی

شما در این کلیپ آموزشی خواهید آموخت که چگونه یک محدوده را در صفحه گسترده انتخاب ، مقدار دهی و یا حذف محتوا کنید .

در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهادی در مورد پست آموزشی “شروع ماکرونویسی(ماژول نویسی) در محیط نرم افزار اکسل” میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست مطرح نمایید و همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار سایت آموزشی اکسل لرن میتوانید در خبرنامه سایت عضویت پیدا کنید.