شروع طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل همراه با مسعود حسینی

طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل – مسعود حسینی

وبسایت آموزشی اکسل

طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی سایت آموزشی اکسل لرن ، در این پست قصد داریم خورده اطلاعاتی در مورد نحوه طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل خدمت شما عزیزان عرض کنیم .

چگونه در اکسل میتوان نرم افزار طراحی و کدنویسی کرد ؟

با استفاده از Userform و سایر ابزارهایی که این بخش در اختیار کاربران قرار میدهد ، ما میتوانیم با داشتن دانش اندک در زمینه برنامه نویسی ویژوال بیسیک اقدام به طراحی و کدنویسی نرم افزار کنیم .

مزایای طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل چیست ؟

همانطور که میدانید ویژوال بیسیک یک زبان برنامه نویسی بیسیک می باشد که آموختن این زبان برنامه نویسی در مدت زمان کوتاهی نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی امکان پذیر می باشد و از طرفی با توجه به ابزارهای ساده و البته کار راه انداز Userform ما میتوانیم در مدت زمان کوتاهی اقدام به طراحی و کدنویسی نرم افزار شخصی سازی شده خود در نرم افزار اکسل نماییم .

معایب طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل چیست ؟

از آنجایی که دیتابیس (‌DataBase) نرم افزار اکسل در خوده این نرم افزار جای گرفته است ،‌ با توجه به افزایش داده ها و محاسبات در صفحات ( Sheet ) این نرم افزار ، عملیات و پردازش اطلاعات نرم افزار طراحی شده نیز به مرور زمان کند خواهد شد.

پیشنهاد : زمانی که در محیط اکسل ، نرم افزاری طراحی و کدنویسی میکنید بعد از دوره ای مشخص( ماهانه – سالانه ) اطلاعات و داده های صفحات ( Sheet ) را به بایگانی منتقل کنید .

پیشنهادات ما برای شروع به طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل

اگر تصمیم گرفته اید که زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک را به منظور طراحی و کدنویسی نرم افزار در محیط اکسل بیاموزید ، پیشنهادات ما میتواند شمارا در این زمینه راهنمایی کند .
قدم اول آموختن زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک می باشد که شما عزیزان میتوانید از سایت های آموزشی رایگان همچون excel-easy و یا آموزش های رایگان وبسایت آموزشی excellearn از جمله مجموعه آموزشی ماکرونویسی در محیط اکسل  به زبان شیرین پارسی برای شروع به یادگیری استفاده نمایید .
قدم دوم بعد از کسب اطلاعات و شناخت کافی از دستورات VBA در ادامه سعی کنید ، حتی کوچکترین کار در اکسل را با استفاده از کدهای ویژوال بیسیک (VBA) انجام دهید که این امر باعث میشود تسلط شما نسبت به دستورات وی بی ای افزایش و تسلط کافی روی کاربرد دستورات این زبان پیدا کنید.

قدم سوم در پایان با الگو گرفتن از آموزشهای موجود در فضای مجازی از جمله طراحی و کدنویسی دفترچه تلفن ، فرم ورود اطلاعات ، نرم افزار دریافت و پرداخت و همچنین طراحی و کدنویسی نرم افزار صندوقداری اقدام به طراحی و کدنویسی نرم افزار خود در اکسل کنید .

نمونه نرم افزار طراحی و کدنویسی در اکسل توسط سایت آموزشی اکسل لرن با عنوان صندوقداری که از قابلیت های این نرم افزار میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  • کدنویسی استاندارد ( وی بی ای ) با هدف افزایش سرعت در پردازش داده ها
  • ثبت صندوق جدید با کد سیستماتیک
  • ثبت درآمد جدید با کد سیستماتیک
  • ثبت هزینه جدید با کد سیستماتیک
  • تعریف مشتریان با کد سیستماتیک
  • سیستم گزارشات مناسب

پیشنهاد ویژه : اگر قصد دارید در مدت زمان کمتری زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک در محیط اکسل را فراگیرید ، پیشنهاد میکنیم از مجموعه آموزشی الفبای وی بی ای در اکسل و همچنین جهت آشنایی با طراحی و کدنویسی نرم افزار در محیط اکسل میتوانید از مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دریافت و پرداخت در اکسل استفاده نمایید.