ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت ششم)

ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت ششم)

وبسایت آموزشی اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان ، با ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت ششم) خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری هستیم . شما در این قسمت از آموزش با دستورات پرکاربرد Set و With در ماکرونویسی آشنا خواهید شد .

ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت ششم)

معرفی و کاربرد دستور Set در ماکرونویسی

به طور خلاصه از دستور Set به منظور ایجاد یک Object و یا به عبارتی ایجاد یک جایگزین برای Object مورد استفاده قرار میگیرد.

به دستورات زیر دقت نمایید :

توضیحات دستور فوق :

همانطور که در دستورات فوق مشاهده میکنید ، یک Object جدید با عنوان MyRange جایگزین محدوده 0 تا 10 کارکترهای Document قرار گرفت و سپس با توجه به این Object جدید سایر تغییرات را اعمال شد .

از مزایای ایجاد Object جدید میتوان به جلوگیری از تکرار دستورات و حرکت به سمت کدنویسی استاندارد اشاره نمود.

معرفی و کاربرد دستور With در ماکرونویسی

ما با استفاده از دستور With میتوانیم از تکرار یک Object در ماکرونویسی جلوگیری نماییم ، به عنوان مثال به دستورات قسمت Set دقت نمایید :

در دستورات فوق میتوانستیم از عبارت With به جای تکرار Object جدید استفاده کنیم :

همانطور که مشاهده میکنید با دستور With توانستیم در تکرار Object جدید (MyRange) جلوگیری نماییم.

پیشنهاد سایت : پیشنهاد ما به شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری ، مشاهده یک بار مجموعه آموزشی مقدماتی نرم افزار مایکروسافت ورد می باشد . در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد پیرامون ” ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت ششم) ” میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست ارسال و همچنین در صورت وجود هرگونه سوال پیرامون این مجموعه آموزشی میتوانید آن را در تالار گفتمان سایت مطرح تا در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آن توسط تیم پشتیبانی سایت اقدام گردد.