ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت اول)

ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت اول)

وبسایت آموزشی اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان با آموزش ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت اول) خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری این نرم افزار ویرایش متن هستیم ، همانطور که مستحضر هستید ماکرونویسی ( ماژول نویسی ) در محیط نرم افزار Word توسط زبان ویژوال بیسیک میسر خواهد شد که به اصطلاح به آن VBA گفته میشود .

کلمه VBA کوتاه شده عبارت Visual Basic For Applications است که شرکت مایکروسافت به منظور افزایش قابلیت نرم افزارهای ارائه شده از قبیل اکسل ، ورد ، اکسس ، پاورپوینت .. این زبان برنامه نویسی (ویژوال بیسیک) را مکمل نرم افزارهای خود قرار داده است .

ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت اول)

قابلیت ماکرونویسی به زبان VBA در نرم افزار مایکروسافت Word بصورت پیشفرض برای کاربران غیرفعال است که شما عزیزان میبایست قبل از شروع ، ابتدا این قابلیت و ابزارهای این بخش را فعال نمایید.

به منظور فعال کردن قابلیت ماکرونویسی ( تب Developer ) به ترتیب زیر عمل کنید :

  1. ابتدا وارد محیط Word Options شوید .
  2. سپس وارد قسمت Customize Ribbon (سمت چپ پنجره Word Options ) شوید .
  3. در پایان تیک مربوط به تب Developer را فعال و روی Ok کلیک کنید .

برای فعال کردن تب Developer از تصویر زیر نیز میتوانید کمک بگیرید :

ماکرونویسی در ورد
آموزش فعالسازی تب Developer در نرم افزار Microsoft Word

همانطور که مشاهده میکنید پس از فعال نمودن تب Developer ، این تب ( Developer ) به سایر زبانه های نرم افزار شما اضافه خواهد شد که ما در جلسات آتی پیرامون دستورات و ابزارهای مهم این بخش صحبت خواهیم کرد .

developerTab
تب Developer در نرم افزار مایکروسافت Word

پیشنهاد سایت : پیشنهاد ما به شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری ، مشاهده یک بار مجموعه آموزشی مقدماتی نرم افزار مایکروسافت ورد می باشد . در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد پیرامون ” ماکرونویسی در نرم افزار مایکروسافت ورد (قسمت اول) ” میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست ارسال و همچنین در صورت وجود هرگونه سوال پیرامون این مجموعه آموزشی میتوانید آن را در تالار گفتمان سایت مطرح تا در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آن توسط تیم پشتیبانی سایت اقدام گردد.