مثال هایی از حلقه پرکاربرد For Each در ماکرونویسی اکسل

مثال هایی از حلقه پرکاربرد For Each در ماکرونویسی اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

مثال هایی از حلقه پرکاربرد For Each در ماکرونویسی اکسل

همانطور که در پست های قبل پیرامون حلقه پرکاربرد For Each و ساختار آن در ماکرونویسی صحبت کردیم ( جهت مطالعه کامل کلیک نمایید ) ، در این پست آموزشی با عنوان ” مثال هایی از حلقه پرکاربرد For Each در ماکرونویسی اکسل” قصد داریم چندین مثال کاربردی دیگر در زمینه نحوه استفاده از این حلقه پرکاربرد را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم . بطور خلاصه حلقه For Each وظیفه بررسی خاصیت یکایک اعضای یک مجموعه را برعهده دارد به عنوان مثال بررسی تمام صفحات یک فایل اکسل ، بررسی تمام سلول های یک محدوده و سایر ..

تغییرات همزمان برروی تمامی صفحات اکسل

در این آموزش تصویری شما نحوه اعمال چندین نوع تغییرات بر روی تمامی صفحات اکسل را خواهید آموخت ، تغییراتی که ما قصد داریم برروی تمامی صفحات بصورت همزمان اعمال کنیم شامل :

  • تغییر Font صفحات اکسل
  • تغییر Font Size صفحات اکسل
  • تغییر Color Tab صفحات اکسل
  • پنهان سازی خطوط Gridlines صفحات اکسل

حذف تمامی صفحات اکسل به جز یک صفحه خاص

در این آموزش تصویری شما با نحوه کدنویسی دستوراتی که با استفاده از آن میتوانید تمامی صفحات موجود در یک Workbook را به جز یک صفحه خاص را حذف کنید ، آشنا خواهید شد .

از نقاط قوت این آموزش میتوان به ترکیب تابع شرطی if با حلقه پرکاربرد For Each در زبان ماکرونویسی اکسل اشاره نمود .

نحوه ذخیره و بستن تمام فایل های اکسل بصورت همزمان

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که با چندین فایل اکسل در طول روز سروکار داشته و نیاز به ذخیره و بستن تمام فایل ها بصورت همزمان بعد از اتمام فعالیت دارید ، پیشنهاد میکنیم کلیپ آموزشی زیر را از دست ندهید .

ما در این کلیپ آموزشی شمارا با چندین روش مختلف از جمله دستورات ماکرنویسی و حلقه پرکاربرد For Each به منظور بستن و ذخیره کردن همزمان چندین فایل اکسل آشنا خواهیم کرد .

پیشنهاد گروه آموزشی اکسل لرن : پیشنهاد ما به شما عزیزان جهت یادگیری زبان برنامه نویسی وی بی ای در اکسل ، مطالعه برنامه پیشنهادی این گروه آموزشی در خصوص یادگیری این زبان برنامه نویسی است . ( جهت مطالعه کلیک نمایید )

سایر مطالب آموزشی مرتبط :