معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word

وبسایت آموزشی اکسل

معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word

با سلام خدمت دوستان و علاقه مندان به یادگیری مباحث شیرین نرم افزار مایکروسافت Word . امروز برای شما عزیزان یک پست آموزشی با عنوان ” معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word” آماده نمودیم که امیدواریم این پست نیز همانند سایر پست های مرتبط مفید و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد .

ابزار Table در سربرگ insert و گروه ابزار Tables قرار گرفته است که وظیفه آن ایجاد جداول به منظور دسته بندی مطالب در اسناد Word است ، نرم افزار Word امکان اضافه کردن جداول را به 5 روش مختلف در اختیار ما قرار میدهد که در ادامه یکایک آنها را باهم بررسی میکنیم .

معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word
معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word

روش اول _ اضافه کردن جداول در Word بصورت کاملا دستی

در این روش شما تعداد سطر و ستون را توسط ماوس ترسیم خواهید کرد ، نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت است محدودیت در تعداد سطر و ستون جداول است . ( 10 ستون و 8 سطر )

روش دوم insert Table _ اضافه کردن جداول در Word با تعیین تعداد سطر و ستون

در این روش ( insert Table ) شما با تعیین تعداد سطر و ستون جدول خود آن را بصورت اتوماتیک تریسم خواهید کرد ، این روش نیز همانند روش قبل دارای محدودیت در ایجاد تعداد سطر و ستون ( حداکثر 63 ردیف و 63 ستون ) است .

روش سوم Draw Table _  ترسیم حاشیه و جداول توسط قلم ماوس

در این روش شما توسط یک قلم و با کمک Mouse اقدام به ترسیم حاشیه و جداول خواهید کرد .

روش چهارم Excel Spreadsheet – استفاده از صفحات اکسل به عنوان جدول

در این روش ترسیم جداول با کمک و ارتباط با صفحات اکسل انجام خواهد شد .

روش پنجم Quick Tables _ استفاده از جداول نرم افزار مایکروسافت Word

نرم افزار Microsoft Word چندین جدول بصورت از قبل تعریف شده درنظر گرفته است که میتوانیم در ایجاد جداول از آنها الگوبرداری و یا در صورت نیاز استفاده نماییم .

برای درک بهتر شما عزیزان دو کلیپ آموزشی با عنوان معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word تهیه کردیم که میتوانید در قسمت زیر مشاهده نمایید .

قسمت اول معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word
قسمت دوم معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word

پیشنهاد گروه آموزشی اکسل لرن : پیشنهاد ما به شما مشاهده مجموعه آموزشی و مقدماتی نرم افزار ورد بصورت کاملا رایگان است ، همچنین در صورت تمایل میتوانید از سایر آموزش های کاربردی نرم افزار Word نیز استفاده نمایید .

منتظر انتقاد و پیشنهادات شما پیرامون پست آموزشی ” معرفی و کاربرد ابزار Table در نرم افزار Word” در قسمت نظرات این پست هستیم .