آموزش ابزار Select در Microsoft Word

آموزش ابزار Select در Microsoft Word

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش ابزار Select در Microsoft Word

ابزار Select از تب Home در گروه ابزارهای Editing جای گرفته است که کمتر کسی به قابلیت های این ابزار اشاره میکند. با استفاده از این ابزار میتوانید گزینه های مختلفی را برای انتخاب کلمات و اشیاء ، انتخاب کنید.

آموزش ابزار Select در MicrosoftWord

بررسی ابزارها و گزینه های ابزار Select در Microsoft Word :

گزینه اول : ابزار Select All

از ابزار Select All  برای انتخاب تمام ( متن ، تصاویر ، شیپ ، نمودار و … ) استفاده نمایید و همچنین میتوانید از کلید میانبر Ctrl + A جهت دسترسی سریع به این ابزار استفاده نمایید.

گزینه دوم : ابزار Select Objects

از ابزار Select Objects میتوانید برای انتخاب Object ها از جمله Shape ها استفاده کنید ، کافیه این ابزار را انتخاب و سپس محدوده مدنظر خود را انتخاب نمایید تا شیپ و یا Object های موجود در این محدوده انتخاب گردد .

گزینه سوم : ابزار Select Text with Similar Formatting

از ابزار Select Text with Similar Formatting میتوانید برای انتخاب کلمه هایی که فرمت یکسان دارند استفاده کنید ، کافیه روی کلمه مد نظر خود کلیک و سپس از تب Home و گروه ابزارهای Editing این ابزار را انتخاب کنید .

گزینه چهارم : ابزار Selection Pane..

ابزار Selection Pane.. کاربردی جالب دارد ، کافیه روی این ابزار کلیک و سپس تک تک Object های ورد را یکبار انتخاب کنید تا به لیست Selection ها اضافه گردد . حال مشاهده میکنید که میتوانید نحوه قرار گرفتن و ترتیب آنها را در لیست باز شده تعیین کنید .

آموزش ابزار Select در Microsoft Word را به اتفاق دنبال کردیم ، اگر به دنبال آموزشهای بیشتر در زمینه نرم افزار ویرایش متون Microsoft Word هستید میتوانید از قسمت آموزش مقدماتی تا پیشرفته ورد وبسایت استفاده نمایید .