آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان و علاقه مندان به یادگیری مباحث شیرین هنر حسابداری ، با یک پست آموزشی دیگر با عنوان “آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری “  خدمت شما عزیزان هستیم و امیدواریم این مطلب آموزشی همانند سایر مطالب آموزشی سایت مورد رضایت و تایید شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که از عنوان این پست مشخص و  واضح است ، در این پست آموزشی قصد داریم با چند مثال ساده نحوه ایجاد سند حسابداری مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان را خدمت شما عرض کنیم.

سند حقوق و دستمزد بطور خلاصه در دو مرحله ایجاد و ثبت میگردد :

  1. شناسایی حقوق و دستمزد
  2. پرداخت تعهدات حقوق و دستمزد

توضیحات موارد فوق :

بند 1 ـ بطور خلاصه منظور از “ شناسایی حقوق و دستمزد” یعنی زمانی که شما تصمیم به پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل میگیرید ، سند حسابداری آن را ایجاد و ثبت میکنید . (عمدتا پایان هرماه خواهد بود )

بند 2 ـ همانطور که از عنوان بند “پرداخت تعهدات حقوق و دستمزد” مشخص است هنگام پرداخت تعهدات ایجاد شده (بند1) ، سند حسابداری آن را ثبت میکنیم .

مثال اول ـ آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

در این مثال ، حقوق و دستمزد شامل حقوق پایه و مزایای مشمول بیمه خواهد بود .

مثال دوم ـ آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

در این مثال ، حقوق و دستمزد شامل حقوق پایه و مزایای مشمول و غیرمشمول بیمه خواهد بود .

مثال سوم ـ آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری

در این مثال ، حقوق و دستمزد شامل حقوق پایه و مزایای مشمول و غیرمشمول بیمه به همراه نحوه محاسبه مالیات حقوق خواهد بود .

پیشنهاد : اگر به دنبال آموزش تصویری نحوه محاسبه حقوق و دستمزد هستید میتوانید از آموزش های موجود در فروشگاه سایت استفاده نمایید ، همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد پست آموزشی “آموزش تصویری سند حقوق و دستمزد در حسابداری ” میتوانید آن را در تالار گفتمان سایت مطرح تا در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آن اقدام گردد و در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست مطرح نمایید.