آموزش ساخت لایسنس برای فایل های اکسل(ماکرونویسی)

آموزش ساخت لایسنس برای فایل های اکسل(ماکرونویسی)

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش ساخت لایسنس برای فایل های اکسل(ماکرونویسی)

مفتخریم که با یک مطلب آموزشی دیگر در زمینه ماکرونویسی در محیط اکسل خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت آموزشی اکسل لرن هستیم ، در این پست قصد داریم شمارا با دستوراتی آشنا کنیم که با استفاده از آنها قادر به ساخت کلید و یا به اصطلاح لایسنس (منظور از لایسنس چیست ؟ ) برای اجرای فایل های اکسل خود خواهید بود .

بهترین گزینه برای ایجاد لایسنس(کلید) چیست ؟

اولین چیزی که در ایجاد لایسنس(کلید) به ذهن هرکدام از ما میرسد استفاده از یک شناسه یکتا است که تنها مختص یک سیستم (موبایل ، کامپیوتر ، لپ تاپ ) تعریف شده باشد ( مانند کدملی هرشخص ) از این رو میتوان نتیجه گرفت که بهترین گزینه برای ایجاد لایسنس ، استفاده از IP Address ( منظور از IP Address چیست ؟ ) است.

رویه کار به چه صورت خواهد بود ؟

رویه کار کاملا مشخص است ، ابتدا می بایست IP Address سیستم مجاز را پیدا و ثبت کنیم و سپس شرط تعریف کنیم که اگر IP Address سیستم مورد استفاده برابر با IP Address سیستم مجاز بود ، اجازه استفاده از فایل اکسل را دارد و در غیر اینصورت فایل اکسل بسته خواهد شد .

آموزش قدم به قدم ایجاد لایسنس(کلید) برای فایل های اکسل

ابتدا یک ماژول ایجاد و دستورات زیر را داخل ماژول Copy&Paste می نماییم .

سپس دستورات زیر را در قسمت ThisWorkbook داخل Open درج میکنیم :

برای یادگیری بهتر شما عزیزان یک کلیپ آموزشی تهیه گردیده است که میتوانید در ادامه آن را مشاهده و دانلود نمایید.

منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان در زمینه مطلب آموزشی ” آموزش ساخت لایسنس برای فایل های اکسل(ماکرونویسی) ” در قسمت نظرات همین پست هستیم ، همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید آن را در گروه پرسش و پاسخ ما در گروه تلگرامی و یا تالار گفتمان مطرح تا در اسرع وقت توسط کارشناسان پاسخ داده شود.

پیشنهاد : اگر به دنبال آموزش های بیشتر در زمینه ماکرونویسی در محیط اکسل هستید میتوانید از مجموعه آموزشی و رایگان ماکرونویسی در محیط اکسل و یا آرشیو ماکرونویسی سایت استفاده نمایید .