آموزش و کاربرد استایل (Styles) در نرم افزار Word

آموزش کامل استایل در ورد

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش کامل استایل در ورد

شما در آموزش و کاربرد استایل (Styles) در نرم افزار Word خواهید آموخت که چگونه از استایل های پیشفرض Word استفاده و همچنین چگونه یک استایل جدید طبق نیاز خودتان ایجاد نمایید.

استایل (Style) چیست ؟

استایل به معنای سبک و یا به عبارتی هرنوع ویژگی که میتوان برای متون یک Document در نظر گرفت همانند رنگ فونت ، نوع فونت و سایز و غیره.

نحوه استفاده از استایل(Styles) در Word

نرم افزار مایکروسافت ورد بصورت پیشفرض چندین استایل با سبک ها و کاربردهای متفاوت درنظر گرفته است که بدون شک این استایل ها با فونت ها و نوشته های انگلیسی همخوانی بیشتری دارند ، به عنوان مثال برای تیترهای یک Document استایل های Heading1 , Heading2 و برای سایر متن ها و توضیحات استایل Normal در نظر گرفته شده است.

به منظور استفاده از استایل های (Styles) پیشفرض ورد تنها کافیه متن خود را انتخاب و سپس استایل مدنظر را اعمال کنید ، برای آشنایی بیشتر کلیپ زیر را مشاهده کنید :

چگونه یک استایل جدید تعریف کنیم ؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد استایل های (Styles) پیشفرض ورد بیشتر برای متون انگلیسی کاربرد دارد و به همین خاطر اغلب کاربران اقدام به ویرایش و یا اضافه کردن استایل های شخصی خود میکنند .

به منظور ایجاد استایل جدید تنها کافیه روی یک متن دلخواه ، فرمت و استایل های مدنظر خود را اعمال و سپس از قسمت باکس Styles روی Create a Style کلیک نمایید تا استایل جدید خود را به لیست استایل های پیشفرض ورد اضافه کنید.

پیشنهاد : اگر به دنبال آموزش های بیشتر در زمینه نرم افزار مایکروسافت ورد هستید میتوانید آرشیو آموزش مقدماتی تا پیشرفته ورد سایت آموزشی اکسل لرن را دنبال نمایید.

در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهادی در زمینه این پست آموزشی میتوانید آن را در قسمت نظرات همین پست مطرح نمایید.