تبدیل فایل csv به اکسل

تبدیل فایل csv به اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

تبدیل فایل csv به اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان در این پست آموزشی قصد داریم نحوه تبدیل فایل csv به اکسل را با استفاده از کدهای ماکرونویسی در اکسل به شما عزیزان و سروران گرامی آموزش دهیم.

قبل از اینکه کدهای ماکرونویسی این بخش را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، باید خدمت شما عرض کنیم که سایت های آنلاین و رایگان همانند سایت convertio وجود دارند که عملیات تبدیل (csv to xlsx) را بصورت کاملا رایگان و در عرض چند ثانیه برای شما انجام خواهند داد اما روی صحبت ما به آن دسته از عزیزانی هستند که قصد دارند در محیط ویندوز و بصورت آفلاین عملیات تبدیل را انجام دهند.

تبدیل فایل csv به xlsx (اکسل)

در قدم اول می بایست تمام فایل های csv خود را داخل یک فولدر در محیط ویندوز قرار دهید. دقت نمایید که نام فایل های csv فارسی نباشند زیرا زبان برنامه نویسی وی بی ای در تشخیص کارکترهای فارسی گاها با مشکل روبرو می شود.

با فرض تصویر زیر:

تبدیل فایل csv به اکسل
تبدیل فایل csv به اکسل

آدرس ویندوزی فولدر فایل های csv را بصورت زیر:

folderName = “D:\Csv\”

در ماکروی تبدیل  قرار دهید:

در پایان دریک فایل Workbook خام، یک ماژول ایجاد نمایید و ماکروی فوق را به داخل آن منتقل کنید. با اجرای ماکروی فوق مشاهده خواهید نمود که یکایک فایل های csv بصورت اتوماتیک به فایل اکسل (xlsx) تبدیل خواهند شد.

امیدواریم پست آموزشی تبدیل csv به فایل اکسل مورد رضایت شما عزیزان و دنبال کنندگان محترم سایت آموزشی اکسل لرن قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهاد میتوانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید.

مطالب پیشنهادی