چندین نکته کاربردی مایکروسافت Word

چندین نکته کاربردی مایکروسافت Word

وبسایت آموزشی اکسل

چندین نکته کاربردی مایکروسافت Word در قالب فایل تصویری Gif از سایت آموزشی اکسل لرن ارائه میگردد. شما در این پست آموزشی با چندین نکته و کلید کاربردی در Microsoft Word آشنا خواهید شد که سرعت العمل شما را در کار با نرم افزار قدرتمند مایکروسافت ورد چندین برابر خواهد کرد.

شما در چندین نکته کاربردی مایکروسافت Word خواهید آموخت :

اولین نکته آموزشی – ایجاد Table در مایکروسافت ورد

شما با استفاده از دستور +———–+ میتوانید یک ستون Table ایجاد و همچنین عرض ستون را میتوانید با افزایش / کاهش – (منفی ماشین حساب کیبورد ) مشخص نمایید .

نکات نرم افزار مایکروسافت ورد - اول
نکات نرم افزار مایکروسافت ورد – اول

دومین نکته آموزشی – ایجاد خطوط افقی در مایکروسافت ورد

شما با استفاده از تکرار سه بار علامت های *** / — / ـــ / ### میتوانید خطوط افقی در ورد ایجاد نمایید که به اصطلاح این خطوط را خطوط جدا کننده می نامند ، با آموختن این نکته سرعت بیشتری در کارهای خودتان خواهید داشت.

نکات نرم افزار مایکروسافت ورد - دوم
نکات نرم افزار مایکروسافت ورد – دوم

سومین نکته آموزشی – ایجاد WaterMark روی یک صفحه از Document

برای ایجاد WaterMark تنها روی یک صفحه از Documnet کافیه از تب Design ابتدا روی ابزار WaterMark راست کلیک و سپس عبارت insert at Current … کلیک نمایید تا تنها WaterMark ایجاد شده روی صفحه ای که فعال است قرار گیرد.

نکات نرم افزار مایکروسافت ورد - سوم
نکات نرم افزار مایکروسافت ورد – سوم

چهارمین نکته آموزشی – ذخیره کردن فایل های ورد با فونت مورد استفاده

اگر قصد دارید فایل های ورد خود را به همراه فونت مورد استفاده در آن ذخیره کنید ، تنها کافیه وارد Word Option شوید و سپس از قسمت Save عبارت Embed fonts … را فعال نمایید.

به این صورت مشاهده خواهید کرد که اگر فایل ورد را از کامپیوتر خود به کامپیوتر و نرم افزار آفیس دیگری منتقل کنید ، فونت های بکار رفته در فایل شما تغییری نخواهد کرد البته فراموش نکنیم که این امر باعث افزایش حجم فایل ورد شما خواهد شد.

نکات نرم افزار مایکروسافت ورد - چهارم
نکات نرم افزار مایکروسافت ورد – چهارم

پیشنهاد : سایر آموزش های مرتبط با ورد مقدماتی تا پیشرفته را میتوانید از قسمت آرشیو آموزشی مقدماتی تا پیشرفته مایکروسافت ورد سایت دنبال کنید.