آموزش تابع find در اکسل

تابع find در اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

تابع find در اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان، در این پست آموزشی قصد داریم پیرامون تابع کاربردی find در نرم افزار اکسل چندین خطی با شما عزیزان صحبت کنیم. همانطور که از عنوان این تابع مشخص است، به منظور جستجو و یافتن در صفحه گسترده اکسل مورد استفاده قرار میگیرد. حال اجازه بدین ساختار و یا به عبارتی Syntax این تابع (find) را باهم بررسی کنیم:

در ساختار تابع find آرگومان find_text دقیقا عبارتی است که قابل جستجو در آرگومان within_text خواهد بود. برای درک بهتر این تابع به مثال زیر دقت کنید:

تابع find در اکسل
تابع find در اکسل

در مثال فوق ما عبارت s را در محتوای متنی Masoudhosseini مورد جستجو قرار دادیم، از آنجاییکه عبارت s در سومین کارکتر عبارت Masoudhosseini قرار گرفته است لذا خروجی تابع find در این جستجو عدد 3 خواهد بود. حال به مثال زیر دقت کنید:

تابع find در اکسل
تابع find در اکسل

در مثال فوق عبارت learn دقیقا از ششمین کارکتر محتوای متنی Excellearn آغاز میگردد لذا خروجی تابع find در این جستجو عدد 6 خواهد بود.

کاربرد آرگومان start_num در تابع find

آرگومان start_num از جنس عدد و یک آرگومان کاملا اختیاری است که مقدار پیشفرض آن عدد 1 است.آرگومان start_num اشاره به نقطه ی شروع جستجو دارد. به مثال زیر دقت کنید:

کاربرد آرگومان start_num در تابع find

در مثال فوق، عبارت s در محتوای Masoudhosseini سه مرتبه تکرار گردیده است. لذا با استفاده از آرگومان start_num میتوانیم نقطه شروع این جستجو را مشخص کنیم. به مثال زیر دقت کنید:

کاربرد آرگومان start_num در تابع find
کاربرد آرگومان start_num در تابع find

در مثال فوق ما مقدار آرگومان start_num را برابر با عدد 4 درنظر گرفتیم تا جستجو از چهارمین کارکتر عبارت Masoudhosseini صورت گیرد. در نتیجه دومین عبارت s در جایگاه نهمین کارکتر عبارت Masoudhosseini قرار گرفته است. در ادامه نکته ای در تابع find اکسل وجود دارد که ترجیح میدهم این نکته را با معرفی یک تابع مشابه خدمت شما عزیزان عرض کنم. با ما در ادامه ی این پست همراه باشید.

تابع search در اکسل

بطور ساده و خلاصه این تابع مشابه با تابع find عمل میکند بطوریکه حتی ساختار (Syntax) این تابع مشابه با تابع find در اکسل است.

به مثال زیر دقت کنید:

تابع search در اکسل
تابع search در اکسل

همانطور که مشاهده میکنید این تابع نیز همانند تابع find توانست جایگاه عبارت LEARN را در محتوای Excellearn به خوبی پیدا کند منتهی این تابع به بزرگ و کوچک بودن کارکترها حساسیت نشان نداد درحالیکه تابع find در اکسل به بزرگ و کوچک بودن کارکترها حساس خواهد بود لذا پیشنهاد میکنم این حساسیت بزرگ یا کوچک بودن کارکترها را یکبار با تابع find امتحان کنید.

امیدوارم پست آموزشی تابع find در اکسل مورد تایید و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد میتوانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید.

سایر مطالب مرتبط و کاربردی :