توابع ROW,ROWS در اکسل

توابع ROW,ROWS در اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان با یک پست آموزشی دیگر با عنوان معرفی و کاربرد توابع ROW,ROWS در اکسل خدمت شما عزیزان و سروران گرامی هستیم. در این پست آموزشی با مثال های مختلف کاربرد این دو تابع را در اکسل با یکدیگر بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

تابع ROW در اکسل

تابع ROW شماره ردیف سلول را بر می گرداند، ساختار این تابع بصورت زیر است:

در ساختار فوق، reference یک آرگومان اختیاری (Optional) است که اشاره به سلول ها و یا محدوده ای از صفحه گسترده اکسل دارد. به منظور درک بهتر این تابع به مثال های زیر دقت کنید:

همانطور که در قسمت  فوق مشاهده می کنید، این تابع شماره سطر سلول و یا اولین سطر محدوده ورودی را به عنوان خروجی تابع بر میگرداند.

نکته: مقدار آرگومان reference یک آرگومان اختیاری است، در صورتیکه آن را لحاظ نکنید، تابع ROW شماره ردیف سلول جاری را برمیگرداند. به تصویر زیر دقت کنید:

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، خروجی تابع ROW در صورت عدم تعیین آرگومان reference ، شماره ردیف سول جاری خواهد بود. به مثالی دیگر از کاربرد تابع ROW دقت نمایید:

آموزش تابع ROW در اکسل
آموزش تابع ROW در اکسل

تابع ROWS در اکسل

با استفاده از تابع ROWS می توان تعداد سطرهای محدوده ورودی را مشخص نمود. ساختار(Syntax) این تابع بصورت زیر است:

به منظور درک بهتر کاربرد این تابع، به مثال هایی که در تصویر زیر آورده شده است دقت نمایید:

تابع ROWS در اکسل
تابع ROWS در اکسل

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید تابع ROWS تعداد سطرهای محدوده ورودی را به عنوان خروجی تابع بر می گرداند.

امیدواریم پست اموزش معرفی و کاربرد توابع ROW,ROWS در اکسل مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورت وجود هرگونه سوال می توانید آن را در قسمت نظرات سایت برای ما ارسال نمایید.

سایر مطالب مرتبط و کاربردی