کاربرد تابع هایپرلینک در اکسل

تابع هایپرلینک اکسل

وبسایت آموزشی اکسل

تابع هایپرلینک اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان، با یک مقاله آموزشی دیگر پیرامون فرمول های اکسل خدمت شما عزیزان و دنبال کنندگان محترم سایت اکسل لرن هستیم. در این مقاله آموزشی به کاربرد و نحوه استفاده از تابع هایپرلینک اکسل خواهیم پرداخت. البته شایان ذکر است که تابع Hyperlink اکسل را جزو توابع مهم در اکسل طبقه بندی نمی کنند درحالیکه دانستن آن برای کاربران نرم افزار اکسل خالی از لطف نیست.

آموزش تابع hyperlink اکسل

با استفاده از تابع هایپرلینک اکسل قادر به ایجاد ارتباط همانند ابزار Hyperlink در اکسل خواهیم بود. ساختار(Syntax) این تابع بصورت زیر است:

در ساختار تابع hyperlink منظور از آرگومان link_location، آدرس و هدف اتصال می باشد که می تواند یک صفحه اینترنتی باشد، یک فایل و یا حتی یک کاربرگ از اکسل باشد.

آرگومان friendly_name به عنوان آرگومان دوم تابع hyperlink اشاره متن قابل نمایش در این اتصال را خواهد داشت  که آرگومانی اختیاری در این تابع محسوب می شود.

به منظور درک بهتر به مثال زیر دقت کنید:

آموزش تصویری تابع هایپرلینک در اکسل
آموزش تابع hyperlink اکسل

همانطور که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید، با استفاده از تابع Hyperlink اکسل ارتباطی با سایت اکسل لرن ایجاد نمودیم که با کلیک برروی عبارت آبی رنگ Excellearn، توسط مرورگر به آدرس اینترنتی این سایت ارجاع داده خواهیم شد.

به مثال دیگری توجه فرمایید:

آموزش تصویری تابع Hyperlink در اکسل
آموزش تابع hyperlink اکسل

توسط تابع هایپرلینک قادر به ایجاد ارتباطی با فایل ها، فولدرها و برنامه و … در ویندوز خواهیم بود. بدین منظور تنها کافی است نام فایل را همراه با پسوند آن بعد از کارکتر BackSlash(\) در آدرس دهی خود درج نمایید.

به مثال دیگری از تابع مذکور توجه فرمایید:

کاربرد تابع هایپرلینک در اکسل
تابع هایپرلینک در اکسل

با توجه به تصویر فوق، به منظور اشاره به یک سلول موجود در کاربرگ فعال می بایست آدرس دهی در تابع Hyperlink همراه با یک کارکتر # در ابتدای آن باشد.

همچنین ارتباط به یک سلول از کاربرگی دیگر در اکسل توسط تابع مذکور را خواهیم داشت:

آموزش تابع هایپرلینک در اکسل
کاربرد تابع Hyperlink اکسل

همانطور که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید، اینبار به منظور اشاره به یک کاربرگ دیگر تنها کافی بود کارکتر # را در ابتدای عنوان کاربرگ مذکور قرار دهیم و سپس به سلول مدنظر خود اشاره نماییم.

به منظور درک بهتر شما از کاربرد تابع هایپرلینک اکسل، ویدیوی آموزشی را آماده نمودیم که در ادامه می توانید آن را مشاهده نمایید:

در پایان اگر تمایل به یادگیری تابع های مهم در اکسل هستید پیشنهاد می کنیم از آرشیو سایت اکسل لرن دیدن فرمایید تا با عمده توابع مهم اکسل از جمله توابع مهم اکسل در حسابداری نیز آشنا شوید. همچنین من برای تهیه این مقاله آموزشی از سایت automateexcel.com نیز کمک گرفتم. باتشکر از همراهی شما

پیشنهاد ما به شما