آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

وبسایت آموزشی اکسل

آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

به نام خدا با یک پست آموزشی دیگر با عنوان “آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت” خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت هستیم ، همانطور که از عنوان این پست مشخص است در این پست آموزشی قصد داریم به شما عزیزان نحوه طراحی یک انیمیشن جالب جهت ارائه بهتر پروژه های پاورپوینت را آموزش دهیم ، پس بدون فوت وقت بریم سره اصل مطلب تا حوصله دوستان گلم سرنرفته است.

خروجی نهایی پست “آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت” بصورت زیرخواهد شد :

اموزش نرم افزار پاورپوینت

مرحله اول ـ آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

یک اسلاید جدید ایجاد نمایید و سپس با نگه داشتن Shift تکست باکس های این اسلاید را حذف نمایید و سپس محتوای مدنظرتان را به این اسلاید اضافه کنید.

اموزش نرم افزار پاورپوینت

مرحله دوم ـ آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

در این مرحله طبق ترتیب زیر عمل کنید :

  1. از تب insert و از قسمت Shapes ، ابتدا یک Shape بصورت مستطیل ایجاد کنید بصورتی که تمام اسلاید را پوشش دهد.
  2. سپس با انتخاب Shape ، از تب Format مقدار Shape Fill ( رنگ ) آن را برابر با رنگ مشکی و Shape Outline (حاشیه) آن را برابر با No Outline درنظر بگیرید .
  3. روی Shape راست کلیک و سپس روی Format Shape کلیک کنید و از قسمت Fill مقدار Transparency آن را برابر با 30درصد تنظیم کنید .

خروجی ما تا این لحظه به صورت تصویر زیر خواهد بود :

اموزش نرم افزار پاورپوینت

مرحله سوم ـ آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

در این مرحله طبق ترتیب زیر عمل کنید :

  1. از تب insert و از قسمت Shapes ، یک Shape دایره ای ایجاد کنید .
  2. با انتخاب Shape از تب Format مقدار Shape Fill (رنگ) آن را برابر با رنگ مشکی و Shape Outline (حاشیه) آن را برابر با No Outline درنظر بگیرید (مشابه با قسمت دوم مرحله دوم)
  3. حال ابتدا Shape اول و بعد Shape دوم را انتخاب کنید (ترتیب را دقت کنید) ، سپس از تب Format روی Merge Shapes (گروه ابزار insert Shapes  ) کلیک و گزینه Subtract را انتخاب کنید .

اگر مراحل فوق را درست انجام داده باشید ، خروجی شما همانند تصویر زیر خواهد شد :

اموزش نرم افزار پاورپوینت

مرحله چهارم – آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت

در این مرحله می بایست یک انیمیشن مناسب انتخاب کنیم ، به منظور انجام اینکار  ابتدا Shape نهایی را انتخاب و سپس از تب Animations روی انیمیشن Lines (گروه Motion paths ) کلیک کنید ، حتی میتوانید از انیمیشن Custom path کلیک و سپس نحوه حرکت را بصورت کاملا دستی مشخص کنید .

پیشنهاد : اگر به دنبال آموزش های مرتبط با نرم افزار پاورپوینت هستید میتوانید از آرشیو سایت آموزشی اکسل لرن از جمله مجموعه مقدماتی نرم افزار پاورپوینت استفاده نمایید ، همچنین میتوانید انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات همین پست مطرح و درصورت داشتن هرگونه سوال پیرامون پست آموزشی “آموزش تصویری طراحی انیمیشن ساده و زیبا در پاورپوینت” آن را در تالار گفتمان سایت مطرح تا در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آن اقدام شود.