ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)

ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)

وبسایت آموزشی اکسل

در ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم) قصد داریم با انتخاب هر رکورد از لیست باکس(Listbox) مقادیر موجود در سطر را به ترتیب در تکست باکس های Userform نمایش دهیم لذا در ابتدا نیاز به یک حلقه داریم که ابتدا از اولین رکورد تا آخرین رکورد موجود در لیست باکس را بررسی کند تا رکورد انتخاب شده را تعیین و درمحل دلخواه ما نمایش دهد.

به کدهای VBA زیر دقت کنید:

توضیحات: در کدهای فوق، ما ابتدا یک حلقه For i .. Next تعریف نمودیم تا از اولین رکورد ( عدد صفر) تا آخرین رکورد(ListCount) لیست باکس را فراخوانی کند. سپس با استفاده از دستور شرطی if رکوردی که انتخاب شده است را شناسایی کردیم و در ادامه یکایک داده های آن رکورد را به ترتیب در تکست باکس های یوزرفرم نمایش دادیم.

سوال: قطعه کدفوق در کدام قسمت از Userform باید درج گردد؟

از آنجایی که قصد داریم با انتخاب هر رکورد از لیست باکس مقادیر آن در تکست باکس های یوزرفرم نمایش داده شود لذا قطعه کد فوق باید در قسمت ListBox1_Click همانند تصویر زیر درج گردد:

ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)
ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)

دقت نمایید برای اینکه به بخش Listbox1_Click دسترسی داشته باشید باید برروی لیست باکس یوزفرم خود دابل کلیک کنید تا وارد محیط کدنویسی این بخش و یا به عبارتی Listbox1_Click شوید.

در پایان برای شما کدهای وی بی ای این بخش را بصورت یکجا آورده ایم تا در صورت تمایل با راست کلیک کردن برروی Userform1 و انتخاب گزینه View Code بتوانید به سرعت این بخش را به یوزرفرم خود اضافه و آن را فعال نمایید:

حال با انتخاب هریک از رکوردهای ثبت شده در نرم افزار، داده های آن رکورد در Textboxs فرم نمایش داده خواهد شد:

ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)
ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم)

در پایان امیدواریم ساخت فرم VBA در اکسل(قسمت چهارم) نیز مورد رضایت شما عزیزان و سروران گرامی قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید. با تشکر

پیشنهاد ما به شما