تبدیل عکس به متن ورد بدون نرم افزار

تبدیل عکس به متن ورد بدون نرم افزار

وبسایت آموزشی اکسل

تبدیل عکس به متن ورد بدون نرم افزار

به نام خداوند بخشنده و مهربان، در این جلسه از آموزش قصد داریم به شما نحوه تبدیل عکس به متن ورد را بدون نیاز به هیچگونه نصب نرم افزاری را آموزش دهیم که امیدواریم این پست آموزشی نیز همانند سایر پست های آموزشی سایت اکسل لرن مورد رضایت شما عزیزان و سروران گرامی قرار گیرد.

بطور خلاصه، عمل تبدیل عکس به متن توسط وب اپلیکیشن گوگل داکس قابل انجام است که در ادامه به شما نحوه تبدیل را بصورت قدم به قدم و با تصویر آموزش خواهیم داد.

قدم اول در تبدیل عکس به متن در گوگل درایو

در اولین قدم تبدیل عکس به متن ورد بدون نرم افزار می بایست ابتدا وارد اکانت گوگل درایو و یا به اصطلاح فضای ابری گوگل شوید و سپس تصویر مدنظر خود را که شامل متن است را در گوگل درایو آپلود کنید تا توسط وب اپلیکیشن گوگل داکس (Google Docs) قابل باز کردن باشد. به منظور آپلود کردن تصویر می بایست طبق تصویر زیر عمل کنید:

تبدیل عکس به متن
تبدیل عکس به متن

پس از انتخاب گزینه Upload Files می بایست آدرس تصویر دارای متن را در محیط ویندوز خود انتخاب و آن را آپلود نمایید.

قدم دوم در تبدیل عکس به متن در گوگل درایو

پس از آپلود تصویر، روی آن راست کلیک کنید و گزینه Open With و در پایان برروی Google Docs کلیک نمایید. همانند تصویر زیر:

تبدیل Image به Text
تبدیل Image به Text

در پایان گوگل داکس (Google Docs) تصویر شمارا به متن قابل انتخاب تبدیل خواهد کرد. خروجی عملیات فوق بصورت زیر خواهد بود:

تبدیل تصویر به Text
تبدیل تصویر به Text

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید محتوای متنی داخل تصویر براحتی و با چند کلیک ساده تبدیل به محتوای متنی قابل انتخاب و ویرایش گردید.به منظور درک بهتر شما عزیزان یک کلیپ کوتاه آموزشی تهیه گردید که در ادامه میتوانید آن را تماشا کنید.

امیدواریم این پست آموزشی مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد میتوانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید. با تشکر

سایر مطالب مرتبط و کاربردی: